Thursday, February 9, 2012

Börcır Kink!

Dün birazcık keyifli geçen günün sonunda bugün izinli olan Bay Kuş'uma sms attım uyuyordur diye, uyuyormuş. "Akşama şehre inelim mi?" diye sormuştum. Amacım 4 gibi buradan çıkmaktı, hava aydınlıkkene. Ancak olmadı, o geç uyandı vs. 5 1/2 gibi yola çıktık. 


Yol çok kötü değildi çoğu yerde açıktı bile ama yavaş gittik. 2.5 saat kadar sonra şehirdeydik! Ama ben acıkınca, uykum gelince, üşüyünce sustuğum için yolculuğun bu kısmı biraz sancılı ve uzundu! ehhre
Kente girer girmez, geçen sefer gittiğimizde tabelasını gördüğümüz Börcır Kink'e gittik. Ha! Amerikanın köpeği, burger delisi miyim? Hayır ama değişik bir lezzet, şehrin getirdiği imkanlara ulaşılabilirlik önemli. Hemen hapur hupur yedik! 


Kasadaki yavrucak henüz alışamamış, tek burger yazdı kasaya ama bize iki burger yedirecekti, benim efendi sevgilim düzeltti. Sonra da yanlışlıkla iki kere para çekmişler. Benim bey suflesini yerken, bir adam geldi. "İki kere para çekilmiş, iade yapacağız. Özür dileriz ama her kurumsal firmada olur böyle şeyler, bu Börcır Kink'e has bir durum değil, düzeltilir. Sorun değil. Şifrenizi girer misiniz?" Üstüne basa basa bu durumun dükkan üzerine kalmaması için baya konuştu ve baya bir şifre istedi. 


3 sefer sonunda kendisine her seferinde dediğimiz, "o sizin posun şifresidir" cümlesini test etti ve iade etti parayı. Giderken de, "olur böyle şeyler her kredi kartı kullanan müessesede" gibi birşeyler geveledi. Ben de dönüp, anlamamıştır diye sevdiğim beye aktardım adamın dediklerini. Siz de yanlış anlamayın, lütfen.


Neyse biz içeri girdik, korkunç bir kar başladı. Araçların üstü handiyse karla kaplanacaktı ki, kar durdu.


Karnımız tok, sırtımız pek, şehrin yeni incisi 3M Migros'a gittik!


Hayatımdaki değişikliklere bakın! Sizin orlarda günlük sıradan işleriniz bizim için bir değişiklik oluyor! ehrehre


Bay Kuş efendi sucuk reyonuna takıldı, sanırım yarım saatini orada geçirmiştir. Güzel olan, benim gittiğim şehirlerde aradığım ürünleri burada bulabilmek oldu. Kuru et ve çiğ yenebilen sucuk!! Mmmmm


Bay Kuş, noktörnal biri olmasına rağmen geceleri rahat göremiyor! Arabaya labradorit bile koydum, işe yarıyor sanki. Ama karnımı da doyurunca dönüşte ben sürdüm. 


Dolunay vardı dün akşam, giderken ayın doğuşu ve önünde kara bulutlar ile gotik bir gidiş yaptık. O manzarayı çekecek ekipmanım olmadığı için, Benjamin arkada uyumaya devam etti. 
Dönüşte de bulutlar azaldığı için karla birlikte etraf oldukça aydınlıktı. Karın olmadığı yollarda ve özellikle de son kmlerde Bay Kuş uyurken, farları kapatıp kullandım aracı.


Dünki gidiş gelişte 3 boz tilki, 1 atmaca, 1 tavşan ve benim herif çok sevdiği için adını aldığı ve oyun platformlarında avatar yaptığı hayvan baykuş gördü(k). Ben tilkilere hastayım.


İlk boz tilki gördüğümde, "allaa allaa albino mu yav?, hayal mi gördüm" diye kimselere söylememiştim. Sonra tilki kürkü görünce aydım! 
Çok güzeller ve şans getirirler!


Akşam 11 1/2da evdeydik. Malzemeleri yerleştir, yıkan vs derken 12:10da yatıyordum. Büyük değişiklik oldu bizim için. Şimdi ben bugün iş yerinde herkese hava atmaz mıyım!! aehahrehr

No comments:

Post a Comment