Saturday, November 23, 2013

The Birds*

Bu sefer kuşlarla geçti bu yolculuk.

Güneş Doğu'da 16:00 gibi batıyor. Ben de o karanlıkta, maalesef bir keklik sürüsünün içine girdim. Arabaya çarpma sesi gelmedi. Umarım hiçbirini öldürmemişimdir. Arkadan kamyon gelmeseydi, durup kontrol edecektim.

Bu hafta Kurabiyegillerdeydim 2 kere. İnsanın böyle insanlarla tanışıyor olması bile ayrı bir keyif.

Bu arada, Doğu Anadolu'daki yaşantıma dair ne fotoğraf varsa yok oldular. Bir tek bu blogda yayınladıklarım kaldı. 

Eh ben de tekrar çekmeye başladım. 


Bir gün sabah yine yoldayım :) bir kuş sürüsü tüm gökyüzünü kapladı. Ben de durdum ve çekebildiğim kadar çektim fotoğraflarını. Senelerdir D.Anadolu'da yaşadım böyle bişi görmedim! Çok güzeldi. Ben de yere indiklerinde çekebildim. Bazen Benjamin'i arkada çantada tutuyorum. Yolcu koltuğunda seyahat etmesi gerekecek.
Zaten dönüşte yanımdaki iki hafıza kartı da dolmuş durumdaydı! 
Senelerdir ve günlerdir!! aynı yolu kullanınca, gördüğüm ama bilmediğim bir yolu kullandım iki gün önce. 
Camisiz köylerin arasından geçtim.
Bir tepede Önce Vatan yazısı görünce, "demek burada Jandarma var" dedim. Ve yanılmadım.


 Elektrik direkleri çok güzel görünüyor ama istediğim açıda çekemedim. Bir de sürekli bir yerlere yetişme çabası ile araç sürünce, eziyet oluyor sürekli durmak.
 Bizim dönemimizin kırmızı panjurlu evi. Yol kenarında ve kapısına tül germişler. En uzun burada durmuş olabilirim. Hoşuma gitti durup seyretmek.Bu aralar çok unutkanım. 2 dakika önce cebime attığım anahtarı bulamıyorum. Bu basit bir örnek. Aylardır ehliyetim kayıp!
Her yola çıkışımda korkmuyor değilim. Nihayet bu hafta polis durdurdu. "Rutin kontrol". Yanıma aldığım fotokopiyi de bulamadım! Eve gelince, elimde tuttuğum kağıdın fotokopi olduğunu fark ettim. 
İçmeyi unutmasam B vitamini de içeceğim, ehehe.

*Kuşlar filmi

2 comments:

  1. fotoğraf nası kaybolur yaa... iyi bak onlara... harici al, bişey yap kadın! :)

    ReplyDelete
  2. Şöyle: 1 terrabeytilik harici diskimi orjinal adaptörü yerine telsiz adaptörü ile yollamışlar bana. Takınca yandı. Gitti tüm hayatım.

    ReplyDelete