Thursday, October 29, 2015

Hadi

Vatan borcumu odeyecegim bu pazar fulfors!
Bugun saat 1de toplanti, 2de egitim var.
Oyumu da Komunist Partiye verecegim. Belki de ilk defa icim rahat donecegim sandigimdan. (Oo cogzel ikili anlamlandirma yaptim).
Sosyal medya oyunu kime verecegini aciklayip, arkadasliktan silinme talebi furyasindaymis. Silen silsin, dagin haberi yok!
Blogumda pek siyaset konusmam, sevmiyorum zira. Bu seferlik olsun. Gelsin kapimi holmatrolarla kessinler. Acitacak neremiz kaldi?

Bayramimiz kutlu olsun. 

6 comments:

 1. Çok hayati.. Gurbetin oyları geçen hafta mühürlendi memlekete yollandı :) Üzerimden bir yük kalktı resmen, haydi darısı başınıza (aynı partiye vermedik ama kalbim seninle bir, keşke herkes biz gibi renkli ama bütün olsa..)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Keşke. Çok sevdiğim ve inandığım bir arkadaşım, geçen sene müşahit olmasına rağmen bu sene oy kullanmayacağını açıkladı.
   Linç ettiler kendisini.
   Herkes içine sineni yapsın. Kalbi birlik ve huzur yönünde olsun.
   Turuncu torbalarla yurt dışı oylar :)

   Delete
 2. Bence de bizim birincil problemimiz kimsenin kimseye tahammülü kalmaması. Ne zaman bu kadar nefret eder olduk bizden olmayandan anlamıyorum. Türbanlı bir arkadaşım var, kayyum olaylarını eleştirmiş 'facebook' ta, kime olursa olsun yanlışa yanlış demeliyiz demiş(katılıyorum), onun bir diğer arkadaşı yine türbanlı bir kadın da, 'iyi olmuş bugün' gazetesine demiş. Artık nefretler bu kadar birbirine yakın.
  .
  Yazmama sebep cümle; "acıtacak neremiz kaldı", çok estetik bir cümle:-) bayıldım.

  Biz de güzel bir ülkeye sahip olmayı hak ediyoruz. İnşallah olur.
  Sevgiler,

  ReplyDelete
  Replies
  1. Daha once de soyledim, tv cok guzel kumanda ediyor insanlari. Ozellikle populer olan Star Wars, Survivor, BBG vb bircok program alt metinlerle bunu basardi.
   Ozellikle Survivor icin, 'insanlari arkalarindan bicaklatmayi ogretiyor bu program' diyen mentorumun onunde diz cokerim.
   Fbta pizza ve ninja turtles hk bir yazi vardi..
   Ulke bolundu. Birbirimize nezaketimizi gezi vaktinde 1 hafta koruyabildik.
   Ben de tahammulsuzlerdenim ustelik. Tv seyretmememe ragmen.

   Ulke o kadar guzel ki, neden parcalanmak istedigini cok net anliyor insan. 3 tarafi denizlerle cevril. 'Jeopolitik olarak kritik bir yerde' bircok maden mevcut, her sey var. Cennet vatan.
   Kim bu cennet vatan icin olmaz ki huda?

   Delete
 3. Boyun Eğme'yen 500bin aramıştık bir vakit pek iyi olmamıştı sonuç. Ama şimdi böyle bir tesadüfle bu düzene inat eden, iyi günler arayan biri ile karşılaşmak mutlu etti... Oy veren eller dert görmesin hatta yan yana gelsin...Sevgiler çok..

  ReplyDelete
  Replies
  1. Merhaba!!

   Oy verdik, oyumuza sahip çıktık. Daha önce de yapsaymışım keşke.
   Sevgiler,
   J

   Delete